Як зробити гипсокартоный стеля своїми руками?

Георгій Артемович, Самара задає питання:

Добрий день! Моя сім’я нещодавно стала щасливим власником квартири. До цього ми жили в орендованих приміщеннях. Якість ремонту в них було на низькому рівні. Тепер, коли у нас є своя квартира, ми вирішили виконати в ній хорошу обробку. Більш того, всі роботи будуть виконуватися власними силами. Дуже цікаво робити в своєму житлі ту обстановку, яка найбільше подобається. Всю стельову площу ми вирішили закрити гіпсокартоном. Це дозволить домогтися отримання рівної поверхні, колір якої можна періодично змінювати. Підкажіть, будь ласка, як зробити гипсокартоный стеля своїми руками?

Експерт відповідає:

Схема пристрою гіпсокартонної стелі і його каркаса.

Гіпсокартонні стелі своїми руками зробити досить легко. Найчастіше такі стелі виконуються в один рівень. Обумовлено це простотою монтажу при використанні такого методу. В результаті можна отримати досить красиве стельовий простір.

Щоб домогтися отримання красивого поверхні стелі, потрібно виконувати деякі рекомендації під час виконання робіт. Першим ділом роботу треба починати з розрахунків необхідної кількості матеріалу.

Виконавши розрахунки, переходять до підготовчих робіт. Під час підготовки поверхні слід прибрати з стельових перекриттів всі явно виражені недоліки (сколи, тріщини тощо). Вирівнювати площину при цьому не варто, оскільки рівень панелей можна виставити під час проведення монтажу.

Потім виконується розмітка. По лінії цієї розмітки потім будуть кріпитися звиси. Відстань між двома лініями має становити 60 див. Далі вздовж нанесених ліній треба просвердлити отвори в перекриттях. Зробити це можна за допомогою перфоратора.

Закінчивши з отворами, можна приступати до кріплення звисів.

За допомогою звисів в подальшому можна відрегулювати горизонтальний рівень гіпсокартону.

Для цього в них теж треба просвердлити отвори, які повинні розташовуватися симетрично стельовим. В якості кріпильних елементів потрібно скористатися анкерними болтами. Їх конструкція дозволить надійно закріпити деталі звисів.

Далі до підготовленій основі кріпляться профільні елементи. Звиси кріпляться до профільних елементів за допомогою спеціальних саморезов для металу, які забезпечені планшайбами.

Якщо потрібно утеплити гипсокартоный стелю, то потрібно укласти спеціальний матеріал (мінеральна вата, базальтові матеріали та ін). Після цього треба переходити до кріплення листів гіпсокартону. Виконувати подібні роботи найзручніше вдвох або втрьох.

Підрізка листа гіпсокартону виконується досить легко. Ножем робиться надріз картону по внутрішній стороні панелі. Надріз повинен бути таким, щоб картон був повністю прорізаний. З іншого боку матеріал потрібно акуратно переламати і відрізати другий аркуш картону.

Далі лист кріпиться до підготовленій основі. При цьому треба враховувати силу затяжки. Вона повинна бути такий, щоб не прорвати шар картону, інакше лист триматися не буде.