Як виконати гідроізоляцію підлоги своїми руками

Микита Леонідович, Уфа задає питання:

Доброго дня. Цікавить гідроізоляція підлоги своїми руками за допомогою штукатурки або мастики, але не знаю, як проводиться робота при використанні цих коштів. Які правила існують для їх застосування, на що потрібно звернути увагу?

Експерт відповідає:

Після використання бітумної мастики рекомендується почекати, яке необхідно, щоб пройшла полімеризація складу. Нанесення ізоляції здійснюється декількома шарами, при цьому важливо врахувати, що кожен наступний рівень наноситься перпендикулярно попередньому. До нового шару можна приступати, тільки коли висохне попередній.

Після того як останній рівень засохне, переходять до укладання фінішного покриття або заливання стяжки. Необхідно звернути увагу, що для повної гідроізоляції необхідно обробити не тільки поверхню, але й трохи стіни, приблизно на 10-15 см по висоті від поверхні підлоги. На одну частину площі, тобто на квадратний метр, потрібно приблизно 3 кг суміші. Важливо проклеїти існуючі стики в підлоговому покритті, перш ніж приступати до роботи. Для цього потрібно герметик у вигляді стрічки.

Під час застосування цементно-полімерних мастик можна виконати 2 справи — провести ізоляцію і зробити вирівнювання підлоги, довівши його висоту до потрібного рівня. Тому при їх використанні немає необхідності в заливанні стяжки, можна відразу починати укладання фінішного покриття.

Що стосується штукатурки, то суміш на її основі можна виготовити самостійно. З цією метою слід зробити розчин з цементу, пропорції — 1: 2. Підлогу зачищається від забруднень, після чого йде етап висихання поверхні. До початку укладання штукатурки підлогу повинен бути чистий. Перша частина наноситься в один шар, матеріал повинен швидко схопитися, для чого буде потрібно всього 15 хвилин. Потім приступають до наступних верствам, але потрібно дотримуватися перерви по названим раніше причин.

Всього буде потрібно близько 4-5 рівнів штукатурки. Після завершення роботи рекомендується покриття просочувати водою з періодичністю в 3 години протягом доби. Щоб гідроізоляція не була зіпсована, необхідно уникати будь-яких навантажень на ізоляцію близько двох днів.

Таким чином, при гідроізоляції підлоги своїми руками із застосуванням мастики і штукатурки важливо дотримати ряд правил, представлених вище. Це стосується не тільки процесу роботи, під час якого дані вимоги є важливими, але і після завершення ізоляції, щоб не зіпсувати результат.