Як просто зробити приліжкову тумбочку своїми руками?

Валерій, Казань задає питання:

Добрий день! Вирішили оновити меблі в дитячій кімнаті, але купувати в магазині не хочеться, оскільки там немає особливої різноманітності, все однотипне, а хочеться, щоб у дитини була незвичайна меблі, зроблена спеціально для нього. Будь ласка, розкажіть мені, як зробити приліжкову тумбочку своїми руками, щоб це було не дуже складно, допомогло заощадити кошти, а дитина залишився задоволений результатом.

Експерт відповідає:

Меблі сучасних виробників не може похвалитися широким розмаїттям. В більшості своїй тумбочки — це прямокутні коробки з ящиками. Цікавим варіантом стане хвилеподібна форма.
Далі мова піде про те, як зробити тумбочки своїми руками, при цьому буде розглянутий такий варіант, у якій є 4 полички, причому 2 з них розташовуються збоку, а 2 — спереду. Цей варіант дуже зручний, оскільки в бічних скриньках можна зберігати речі першої необхідності.

Для того щоб самому виготовити приліжкову тумбочку, необхідно придбати такі матеріали та інструменти:

 • листи ДСП, товщина 9 мм;
 • ДСП 4 мм;
 • електричний лобзик;
 • фарба, стрічка-самоклейка або шпон;
 • клей столярний;
 • скотч столярний.

Етапи самостійного виготовлення:

 1. Визначення розмірів. За формою ці стінки повинні бути однаковими, але задня буде цілісною, а передня — з отворами.
 2. З листа 9-мм ДСП вирізаються стінки, але перш ніж це зробити, необхідно просвердлити отвори для поличок, інакше можна пошкодити матеріал.
 3. Далі, випилюються полички, які являють собою 5 дощечок прямокутної форми. Вони довший, ніж ширина тумби, оскільки потім будуть зрізати.
 4. Потім з ДСП 4 мм вирізують 2 смужки, які впритул прикладаються до хвилястим краях стінок. Таким чином визначається довжина смуг на бічних стінках, зайве відрізається, а по розмітці в тонкому ДСП випилюються місця для полиць.
 5. За допомогою столярного клею полиці кріпляться на задню стінку. Після установки полиць приклеюється передня.
 6. Після висихання клею можна встановити боковину. Першою йде та стінка, де є отвори. На торці нанести клей і укласти ДСП 4 мм, зафіксувавши малярським скотчем.
 7. Останнім етапом виготовлення йде її фарбування або обклеювання плівкою.

За цією ж схемою можна виготовити шафки з шухлядами, які встановлюються на місця полиць. Розмір необхідно зробити менше, ніж отвір, тоді він буде вільно висуватися і засуватися. Ручка може представляти собою пропил на передній стінці.

Якщо підійти до самостійного виготовлення меблів з усією серйозністю, то можна зробити свою квартиру ексклюзивною й незвичайною, це доставить велике задоволення. До того ж робота не дуже складна і дозволить заощадити грошові кошти.