Виготовлення балдахіна на ліжечко своїми руками

Євген, Челябінськ задає питання:

Добрий день! Незабаром у мене з’явиться малюк, і я хотіла б облаштувати його спальне місце. Підкажіть, будь ласка, чи можна пошити балдахін на ліжечко своїми руками? Як це зробити і яку тканину краще використовувати?

Експерт відповідає:

Балдахін повинен бути встановлений таким чином, щоб він не заважав сну дитини.

Балдахін, придуманий сотні років тому на Сході, досі є однією з найбільш комфортних деталей інтер’єру. Використовуючи цей вид накидки для укриття дитячого ліжечка, можна відгородити дитину від комарів, мух та інших комах. До того ж накидка захищає малюка від світла і шуму, дозволяючи йому спати в будь-який час, не відволікаючись на розмови дорослих.

Що потрібно для пошиття балдахіна на ліжечко своїми руками? В першу чергу тканина. Вона може бути як прозорим, так і щільною, але обов’язково потрібно вибирати натуральний матеріал, добре пропускає повітря. Щільні тканини будуть створювати затишний напівтемрява, що позитивно позначиться на сні дитини.

Для пошиття стандартного балдахіна буде потрібно не більше 2,5 м матеріалу з шириною не менше 1,5 м. Крім того, необхідно підготувати наступні деталі:

  • тримач для тканини (його можна купити в магазині або зробити самостійно з товстого дроту);
  • щільну стрічку довжиною, рівній довжині тканини;
  • нитки під колір тканини;
  • швейну машинку.

Спочатку потрібно підготувати каркас. Він буде мати вигляд Г-образно зігнутої палиці. На верхню частину вигину надівається тканина, нижня частина кріпиться до ліжечка.

Висоту балдахіна можна підбирати на свій розсуд, але в будь-якому разі він не повинен бути занадто низько над сплячою дитиною.

Потім потрібно взяти щільну стрічку і пришити її по одній з довгих сторін тканини. Після цього слід підігнути і прошити краю майбутнього балдахіна, щоб він виглядав більш естетично, а тканина не обсипалась. Потім тканина складається по довжині навпіл, а стрічка знаходиться по одному з її країв, зшивається. Від краю складеної тканини необхідно відступити на 2-3 см для створення отвори для тримача. Ще одну сходинку в стрічці потрібно зшити на відстані 2-3 см від першої (ширина відстані залежить від товщини дроту). Ця строчка повинна починатися від точки згину матеріалу.

Коли накидка готова, залишається лише вставити верхню частину утримувача в простір між рядками і закріпити яким-небудь елементом (наприклад, дерев’яною кулькою з отвором для держателя) або загнути кінець дроту.

І остання порада: щоб малюку було комфортно і затишно, не забувайте прати балдахін не менше 1 разу на 7 днів. Це дозволить усунути накопичилася за тиждень пил і позбавить малюка від алергії.