Відновлення даних з жорсткого диска після форматування

Зміст

  • Відновлення даних після форматування жорсткого диска
  • Відновлення даних з диска

Привіт всім. Випадкова втрата даних на флешці або на жорсткому диску, на жаль, не рідкість.

Іноді інформація на носії буває настільки важливою, що її необхідно відновити будь-яку ціну. Для цих цілей існує безліч програм, які без проблем дозволяють виконати відновлення даних з жорсткого диска. Але, практично всі вони платні.

У даній статті ми розглянемо саму популярну і потужну безкоштовну програму для відновлення даних після форматування — Recuva.

Відновлення даних після форматування жорсткого диска

Для початку завантажуємо програму за цим посиланням. Встановлюємо і запускаємо її. При першому запуску з’явиться віконце.

Це помічник, який допоможе вам покроково виконати відновлення даних. Можете скористатись їм або поставити галочку «Не відкривати майстер при запуску» і натиснути Скасування. У статті ми розглядаємо останній варіант.

Якщо після запуску програми у вас з’являється англійську мову, то перейдіть у вкладку Опції і виберіть там російську мову. Бувають ситуації коли у вкладці Загальні варто російську мову, а інтерфейс все одно англійська. У струмом разі підтверджуємо ще раз російську мову.

На вкладці дії необхідно відзначити декілька пунктів. Щоб їх усі не перераховувати, зробіть як на скріншоті.

Ці налаштування дозволять програмі ефективніше виконувати відновлення даних після форматування.

Тепер в головному вікні програми вибираємо розділ/диск/флешку, будь-який носій загалом і натискаємо на кнопку Аналіз. Після цього почнеться процедура сканування носія на віддалені файли.

Після закінчення сканування, у вигляді таблиці з’являться всі знайдені файли. Зліва кожного файлу привласнена своя мітка.

  • Червона мітка розшифровується як повна втрата. Тобто файл настільки пошкоджений, що програма не зможе виконати відновлення.
  • Жовта мета сигналізує про часткове пошкодження файлу. Тобто, можливо, файл вийде частково відновити.
  • Зелена мітка говорить про те, що файл не містить помилок та підлягає відновленню.

Як бачите, більшість файлів зеленого кольору, значить вдасться відновити велику частину втрачених даних.
до меню ↑

Відновлення даних з диска

Щоб відновити інформацію. Виділіть цікавлять вас файли і натиснувши правою кнопкою миші, виберіть операцію — «Відновити виділені».

Після цього вибираємо місце, куди будуть збережені відновлені файли. Бажано зберігати файли не на один і той же розділ.

Також сама програма дозволяє значно спростити пошук знайдених файлів. Наприклад вам необхідно відновити втрачені фотографії. Поруч з кнопкою аналіз, є віконце сортування і пошуку файлів.

Вибираємо перший пункт — Графіка. І побачите всі файли з розширенням jpg, png і т. д.

Таким чином ви зможете відновити тільки фото і картинки. Точно так-же ви можете відновити тільки відео або будь-які інші документи.

Після відновлення даних з жорсткого диска, ви можете виконати зворотну процедуру. Надійно видалити файли для того, щоб за допомогою такої програми ніхто не зміг їх більше відновити.

Не знаю навіщо вам це знадобиться. Але якщо знадобиться, то просто виділити необхідні файли і після клацання правою кнопкою миші виберіть функцію — «Надійно видалити вибрані».

Якщо жорсткий диск або флешка несправні фізично, то це ускладнює відновлення даних після форматування. У цьому випадку раджу звернутися в сервісний центр, оскільки із-за відсутності досвіду можна зробити ще гірше.

Ось і все на цьому. На закінчення раджу вам почитати статтю про безкоштовному прискорення комп’ютера. У багатьох до речі приріст до +20%. Перевірено. Так що користуйтеся на здоров’я. Удачі вам