Технологія вирівнювання підлоги фанерою своїми руками

Ігор, Перм задає питання:

Доброго дня! Займаюся ремонтом у себе в будинку. Справа дійшла до підлоги. При детальному його розгляді виявив деякі нерівності. У зв’язку з тим, що укладання задуманого підлогового покриття — ламінату — вимагає рівного підстави, необхідно вирівняти підлогу. Чув, що найбільш простим способом для цього є застосування фанери. Підкажіть, будь ласка, як можна зробити вирівнювання підлоги фанерою своїми руками? Які для цього потрібні інструменти? Дякую за відповідь.

Експерт відповідає:

Укладання кожного підлогового покриття вимагає ідеального підстави. Нерівності на ньому призводять в подальшому до деформації підлогового покриття, зменшення терміну його служби.

Фанерне вирівнювання являє собою найпоширеніший спосіб якісної підготовки основи.

Можна позначити 2 види простого вирівнювання підлоги фанерою своїми руками:

 • без лагів;
 • на лаги.

Перед проведенням основних робіт потрібно підготувати необхідні матеріали та інструменти. Будуть потрібні:

 • листи фанери;
 • дерев’яні бруси;
 • антисептик;
 • електричний шуруповерт;
 • элекролобзик;
 • саморізи;
 • будівельний рівень;
 • маркер;
 • довга рулетка.

Слід зазначити, що перед кожним способом укладання матеріал необхідно обробити антисептичним засобом і просушити.

Найпростішим способом вирівнювання є укладання листів відразу на старий підлогу. Їх товщина в даному разі повинна бути не менш 10 мм. Вони надійно пригвинчуються за допомогою шуруповерта та шурупів відразу до старої основі.

Трохи складніше здійснюється установка підлоги на лаги. Цей спосіб добре підходить під різне підлогове покриття. Етапи необхідних робіт:

 1. Готується основа: очищається від сміття, бруду і добре висушується.
 2. Визначається межа нового підлоги за допомогою вимірювальних інструментів: маркера, рулетки і рівня.
 3. По всьому периметру по наміченій лінії встановлюються дерев’яні бруски — лаги. Для цього використовуються саморізи і шуруповерт. Від стіни до споруджуваної конструкції необхідно залишати зазор в 2 см, щоб уникнути сезонних деформацій.
 4. Проводиться укладання поперечних брусів, щоб вийшла решетування, яка є основою для подальшого кріплення фанери. Відстань між брусами повинно бути приблизно 40-50 див.
 5. Вільний простір решетування може бути заповнено відповідною теплоізоляцією, що послужить надалі додатковим утепленням і шумоізолятором.
 6. Проводиться кріплення підготовленого матеріалу до решетування за допомогою шуруповерта та шурупів. При необхідності зайве забирається електролобзиком.
 7. Під дерев’яними брусами обрешітки слід встановлювати прокладки.

Таким чином, стать, вирівняний згідно прикладеним рекомендацій, стане надійною основою для будь-якого підлогового покриття.