Статичні вправи для схуднення

Для того щоб привести тіло в тонус, не достатньо тільки активних рухів, потрібен комплекс статичних вправ. Яка ж користь від них? Що таке статичні вправи і яким чином вони впливають на фігуру? Розглянемо всі ці питання детально нижче.

Що таке статичні вправи?

Статична вправа має на увазі під собою наявність напруги м’язів, але при цьому відсутність руху. Тіло і кінцівки людини знаходяться в нерухомому стані, але дуже в великій напрузі і відчувають велике навантаження на собі.

Користь і шкода статичних вправ

Такі вправи використовують не занадто, більше воліючи динамічні. Але подібна тренування цілком природна для м’язів спини, коли хребет постійно утримує рівне положення і постійно перебуває в тонусі. Користь від таких вправ дуже велика. Якщо використовувати їх навіть упівсили, то все навантаження моментально розподілиться на червоні м’язові волокна, а це, в свою чергу, призведе до змін тіла, наприклад, схудненню, оскільки активно буде спалюватися жир.
Ця вправа має великий плюс — так, купувати дорогі тренажери або інші пристосування зовсім не потрібно. Такий статичний вид роботи можна робити в домашніх умовах, і все необхідне вже є у вас під рукою.

Використовуємо комплекс статичних вправ

Найчастіше професійні тренери радять використовувати комплекс статичних і динамічних типів вправ. Виконувати їх потрібно до появи перших ознак печіння в м’язах. Як тільки ви це відчули, треба одразу припинити і дати м’язам відпочити.
Такий відпочинок, що дає м’язам хвилинне розслаблення, дуже важливий для загальної ефективності. В основному достатньо 10-15 секунд, щоб зробити цю вправу. Головне пам’ятати, що під час вправи не можна затримувати повітря. Краще дихати спокійно і повільно, щоб не завдати шкоди своєму організму.

Як відбувається статична тренування?

Перед тим як почати робити статику, потрібно зробити хорошу розминку для тіла. М’язи повинні бути ідеально розігріті. Тренери радять зробити невелику пробіжку або глибокі присідання. Після розминки всі ваші м’язи будуть вже готові до роботи.
Якщо у вас є можливість, то в Інтернеті можна знайти багато варіантів відео, де показано статичний тип тренування.

Розберемо кілька прикладів, де задіяна не одна м’яз.

  1. Упор лежачи. Починайте віджиматися від підлоги, але тільки наполовину. Зафиксируйтесь в такому положенні на 10 секунд.
  2. Руки стисніть в кулаки, станьте навпроти столу і спробуйте ніби відсунути стіл, направляючи руки від себе. Затримайтеся на 10 секунд.
  3. Станьте навпроти столу, покладіть на нього руки і спробуйте натиснути на стіл, ніби намагаючись увігнати його під землю. Виконуйте не більше 10 секунд. Розслабтеся і повторіть вправу.
  4. Тренування виконується на турніку. Спробуйте підтягнутися і одночасно підібгати під себе коліна. Затримайтеся і потім розслабтеся. Ця вправа дуже добре тренує прес.

Це лише невеликий перелік вправ. Головне, ви повинні зрозуміти саму суть тренування і те, як вона впливає на ваш загальний фізичний тип вашого тіла. Але не намагайтеся робити вправи більше 10 разів, краще через деякий час знову їх повторити. Це буде більш ефективно, ніж все і відразу.

Важливо пам’ятати і про те, що існують і протипоказання до статичного типу тренування. Якщо у вас слабка серцево-судинна система, то краще проконсультуватися з лікарем. Тому, що при статичних вправах довжина ваших м’язів різко змінюється, серцево-судинна система може сильно страждати від такого впливу на організм. Так само, варто відзначити, що статичні вправи можуть зашкодити, якщо виконувати їх неправильно, або ж занадто інтенсивно відбувається порушення в організмі, а так само ви можете заробити собі травму.
Як бачите, навіть виконуючи такий пасивний спосіб тренування, можна отримати хороший результат у вигляді красивого і підтягнутого тіла.