Що робити при спазмах в шлунку

Тимчасове скорочення гладких м’язів шлунка, яке провокує тупий біль, називається спазмом шлунка. Больові відчуття можуть тривати від декількох хвилин до декількох годин або навіть діб. Оскільки сьогодні важко виявити справжні причини спазмів шлунка, відповідно, лікарям складно призначити лікування, так і профілактику.

Причини спазмів у шлунку

Шлункові спазми носять цікавий характер, адже при функціональному порушенні роботи слизової шлунка немає ніяких порушень роботи шлунка або його стінок. В основному шлункових спазмів схильні дорослі люди, оскільки порушення роботи ШКТ відбувається в результаті стресів або порушення обміну речовин.

Які бувають спазми шлунка?

Існує два види спазмів шлунка:

  • органічні;
  • функціональні.

В основному у дорослого населення виявляються органічні спазми шлунка. Це відбувається в більшості випадків на основі вже наявних захворювань шлунково-кишкового тракту. Вони мають зв’язок з ураженнями шлунка органічного характеру, в результаті чого й утворюються різного роду розлади. Функціональні спазми виникають в результаті розладів нервової системи та обміну речовин, і їм більше схильні молоді люди. У цьому випадку причину встановити досить складно, однак на виникнення функціональних спазмів шлунка можуть вплинути вживання лікарських засобів, алергія на їжу і т. д.

Симптоми

В якості симптомів спазмів шлунка виступає тупа ріжуча біль в області живота. Вона супроводжується неприємними відчуттями і відчуттям дискомфорту.

При цьому можуть виникати нудота або позиви до блювоти. Оскільки шлунковий спазм характеризується скороченням гладких м’язів, хворого буває складно розігнутися.

Як лікувати шлункові спазми

Незважаючи на те, що причини захворювання виявити досить складно, багато медики створили певний підхід до лікування спазмів шлунка. Всі заходи спрямовані на те, щоб максимально полегшити стан хворого.
Пацієнт, який звернувся з шлунковим спазмом, проходить ретельну діагностику для того, щоб виявити причину захворювання. Для полегшення болю можуть бути призначені спазмолітичні препарати, які блокують, а також послаблюють болю. До них можна віднести таблетки но-шпи або спазмалгону.
Якщо під час діагностики було виявлено гастрит або захворювання виразкового характеру, тоді пацієнтові можуть призначити комплексний підхід до лікування.

Дієта

Для купірування болю хворий обов’язково повинен дотримуватися дієти. Вона передбачає виключення з раціону наступних продуктів:

  • груба їжа;
  • свіжоспечений хліб;
  • смажені або копчені страви;
  • гострі, солоні, кислі страви;
  • дуже гарячі або дуже холодні страви;
  • жири тваринного походження;
  • алкоголь;
  • продукти, що містять кофеїн, такі як чай, кава та ін

У середньому підтримувати дієту необхідно протягом 3 місяців. Їжу необхідно приймати невеликими порціями 5-7 разів на добу. Перед сном корисно випивати склянку молока невеликий жирності.

Іноді для полегшення болю при шлункових спазмах можуть використовувати засоби народної медицини.

Профілактика

Для того щоб уникнути проблем зі слизової шлунка, краще всього відмовитися від куріння, частого і рясного вживання спиртних напоїв, правильно харчуватися. Під правильним харчуванням мається на увазі відмова від жирної і копченої їжі, а також мінімальне вживання кофеїновмісних напоїв.