Ремонт і відновлення батареї ноутбука

Зміст

 • Чому з часом батарея тримає менше?
 • Відновлення акумулятора ноутбука
 • Ремонт батареї ноутбука

  Всім привіт. Багато власників ноутбуків через 2-3 роки експлуатації стикаються з різними проблемами.

  В основному вони пов’язані з нестабільною роботою Windows і малим часом автономної роботи. Щодо налаштувань Windows почитайте цю статтю. А з приводу проблем з батареєю ноутбука поговоримо детальніше.

  Чому з часом батарея тримає менше?

  Вся справа в пристрої акумулятора ноутбука. Батарея ноутбука складається з контролера і блоку елементів. Блок елементів містить сам заряд акумулятора, а контролер показує рівень заряду батареї.

  Якщо контролер показує неправильний рівень заряду акумулятора наприклад 30% замість реальних 50%, то час автономної роботи скоротиться на 20%. В цьому випадку допоможе калібрування акумулятора ноутбука. Детальніше читайте нижче.

  Також один з блоків елементів не може заряджатися. В такому випадку доведеться робити ремонт батареї ноутбука.
  до меню ↑

  Відновлення акумулятора ноутбука

  Для виконання калібрування бажано скористатися фірмовою утилітою. Її можна завантажити з сайту виробника вашого ноутбука. настійно рекомендую знайти її. Якщо пошуки ні до чого не привели, то калібрування можна виконати старим перевіреним способом.

  Разряжаем батарею ноутбука повністю. Потім коли рівень заряду впаде, заряджаємо батарею до максимуму. Завдяки такій калібрування, контролер буде правильно показує рівень заряду. Не забувайте про цю процедуру і повторюйте її хоча б раз на місяць.
  до меню ↑

  Ремонт батареї ноутбука

  Якщо калібрування нічого не дала, то батарею ноутбука доведеться замінити або відремонтувати. Перед початком ремонту раджу підготувати всі необхідні інструменти, щоб вони були у вас під рукою. Нам знадобляться:

  • Клей — бажано ціан-акриловий
  • Ніж — бажано макетний
  • мультиметр (тестер)
  • автомобільні лампочки
  • Паяльник 30-40 Вт

  Для початку візьміть батарею в руки і огляньте її. Оскільки зараз кругом застосовуються літій-іонні акумулятори, блоки елементів будуть міцно склеєні між собою. Щоб до них дістатися, необхідно за допомогою ножа пройтися по з’єднує шву. В результаті ви роз’єднайте батарею на 2 частини.

  Далі робимо перевірку напруги в елементах. Акумулятор повинен бути розряджений. Напруга елемента варіюється в межах 3.5-4 В це означає, що напруга всіх елементів має бути приблизно 3.6-3.7 В помножене на 6 (кількість елементів в акумуляторі). Підключаємо лампочку до тестеру і заміряємо напруга.

  Якщо воно значно відрізняється, то доведеться розпаяти контролер і перевіряти елементи окремо один від одного. У випадку більш високої напруги на елементи, досить буде його розрядити за допомогою автомобільних лампочок.

  Якщо напруга нижче заявленого діапазону, то доведеться замінити такі елементи на робочі. Як правило знайти їх можна в сервісному центрі. Зазвичай там є декілька неробочих акумуляторів з яких можна зняти елементи живлення.

  У будь-якому разі нові елементи повинні бути такого ж напруги як і у вашому акумуляторі. Тобто в діапазоні 3.5-4 Ст. Залишилося тільки зарядити батарею і зібрати назад. Спаяти елементи з контролером і за допомогою клею з’єднати акумулятор воєдино.

  Як бачите, відновлення акумулятора ноутбука не така вже і складна процедура. Проблема може виникнути у випадку з неробочими елементами живлення. Знайти нові на ваш акумулятор може бути проблематично.

  Якщо несправний елемент живлення має хоч якесь напруження відмінна від 0. Спробуйте підвищити напругу за допомогою автомобільної лампочки 5В. У деяких випадках це допомагає.

  Надалі щоб батарея служила довше, виконуйте регулярне калібрування. Також не забувайте про догляд. Чистка ноутбука від пилу суттєво продовжить термін його життя.