Проведення декоративного фарбування стін

Валерія, Ростов-на-Дону задає питання:

Доброго дня! Вирішили з чоловіком зробити ремонт у своєму домі і досить довго думали над питанням про те, яке фінішне покриття для стін вибрати. Серед розмаїття матеріалів, представлених на ринку, сьогодні надзвичайно складно вибрати щось одне. Однак декоративне фарбування стін залучила нас більше всіх інших варіантів оформлення поверхонь всередині приміщень. Підкажіть, як проводити цей процес, потрібно здійснювати додаткову підготовку стін перед початком робіт по фарбуванню. Ремонт будемо проводити не тільки в приміщенні, на стінах якого вже присутні залишки старих покриттів, але і в просторі кімнати, яка є частиною нової прибудови до будинку. Тому важливо знати, чи відрізняється технологія підготовки стін нових і вживаних приміщень.

Експерт відповідає:

Схема художньої фарбування стіни .

Провести декоративне фарбування стін може знадобитися як в новому будинку, так і в тому, що вже був в експлуатації. В цих двох випадках підготовчі роботи будуть дещо відрізнятися. При нових стінах основна частина робіт вже виконана, необхідно нанести шпаклівку, а після зачистити оброблюваний підстава, застосувавши наждачку. Потім підставу стін належить помити вологою ганчіркою і залишити до повного висихання. В якості заключного етапу підготовки стіни потрібно покрити грунтовкою, склад для проведення цих робіт слід підбирати залежно від того, яке функціональне призначення буде мати приміщення.

У другому випадку декоративне фарбування починається з усунення з підстави стін старих покриттів. Після цього основу потрібно ретельно промити, така необхідність обумовлена тим, що фарба здатна виявляти будь-які погрішності, в тому числі і незначні тріщини. При наявності нерівностей на поверхні від них потрібно позбавитися. Якщо немає бажання працювати над вирівнюванням поверхонь, можна використовувати декоративну структурну фарбу. В якості альтернативного рішення може виступити штукатурка, призначена для облаштування декоративної поверхні.

Якщо доведеться працювати з поверхнями з луб’яного волокна, гіпсової штукатурки або панелей, то рекомендується завчасно покрити стіни грунтовкою за допомогою плоскої кисті і помазки. В іншому випадку стіна стане вбирати фарбу в надмірному кількості. Сталеві поверхні та інші місця, які проявляють слабкість до процесів корозії, краще обробити ізоляційної фарбою, стійкою до впливу води. В процесі робіт у приміщенні не повинно бути протягів, а температура повітря не повинна бути нижче 18°.

Фарбування слід починати з нанесення складу на кути, стартувати потрібно з боку вікна. Після цього можна приступати до фарбування поверхонь, які не можна буде обробити валиком, серед них: кути, батареї і плінтуси. Щоб забезпечити рівномірне фарбування, треба провести валиком по поверхні будівельної сітки або дошки, що дозволить виключити утворення надлишків фарби.

Над фарбуванням габаритних підстав краще працювати за допомогою валика. Наносити склад потрібно поступальними рухами, рухаючись зверху вниз, а потім зліва направо.