Пристрій дворівневого підлоги своїми руками

Федір Станіславович, Москва задає питання:

Добрий день! Мене дружина допилила з ремонтом в квартирі. Так мені не хотілося його починати, але все одно довелося. Я думав, що все буде набагато простіше, але виявилося зовсім не так. Моя дружина просто джерело сюрпризів. Полазав по просторах всесвітньої павутини, вона нахапалася різних ідей. Тільки, як їх втілювати, не знає і все перекладає на мене. Досвід ремонтних робіт у мене є, тому досі у мене виходило справлятися з поставленими завданнями. Але ось їй прилетіла нова ідея: треба зробити дворівневий підлогу у вітальні. Підкажіть, будь ласка, як зробити дворівневий підлогу своїми руками.

Експерт відповідає:

Поради по облаштуванню дворівневого підлоги.

Дворівневий підлогу своїми руками зробити не складно. Насамперед потрібно впевнитися у можливості його зведення. При цьому потрібно враховувати, що висота стелі не повинна бути нижче 2,7 м, а висота подіуму — 150-170 мм, В іншому випадку високі гості можуть впиратися головою в стелю.

Якщо основа підлоги знаходиться на перекриттях, то слід визначити їх несучу здатність. Найчастіше маса вирівнюючого шару покриття становить 120-160 кг/кв. м. До цієї цифри треба додати вага фінішного покриття (плитка, клей і т. д.).

Перш ніж почати монтаж дворівневого підлоги своїми руками, потрібна підготовка кімнати. Для цього потрібно вирівняти початкове покриття. Потім треба нанести необхідну розмітку на стіни. Подібні роботи необхідно виконувати за допомогою будівельного рівня. Крім того, готується фризовий щабель. Ця ступінь буде розташовуватися в тій частині квартири, яка веде в інші приміщення.

Її потрібно виготовити міцною, щоб вона не хиталася під дією сили тяжіння. Краще всього виконати її із залізобетонної балки. Висота балки повинна дорівнювати зазначеного рівня.

Потім потрібно застелити теплоізоляційну плівку. При цьому її краї повинні заходити на стіни. Поверх плівки встановлюється демпферна стрічка або листи полістиролу. Товщина полістиролу повинна бути менше 1 див. Цей матеріал застосовується в якості заповнювача компенсаційних швів.

По завершенні цих робіт насипається керамзит. Керамзит повинен мати велику фракцію, розмір якої повинен бути не менше 15-20 мм. Засипаний керамзит потрібно добре утрамбувати. Ці роботи краще виконувати вдвох. Під час трамбування не допускається руйнувати окремі шматки фракції.

Наступним кроком переходять до облаштування стяжки. З її допомогою можна виконати стабілізацію сипучого керамзиту. Також за допомогою стяжки виконується остаточне вирівнювання горизонтального рівня. В якості вихідної речовини краще використовувати еластичні склади. Товщина такого шару не повинна становити більше 5-6 див.

Заключним етапом підготовки другого рівня буде укладання фінішного покриття. Для цього краще всього використовувати керамічну плитку або керамограніт. Такий матеріал, крім гарного вигляду, забезпечить додаткову міцність всієї конструкції.