Прискорення роботи Windows 7 за три хвилини

Зміст

  • 4 причини, за якими дефрагментація жорсткого диска обов’язкове
  • 7 Простих способів прискорити роботу комп’ютера
  • Ще 7 способів ефективного прискорення роботи вашого ПК

Напевно ні для кого не секрет, що швидкість роботи Windows будь-якої версії далека від ідеалу. Всьому вина, прагнення операційної системи зробити нашу роботу комфортніше, зручніше але ніяк не швидше. Більше того для себе я відзначив деяку зв’язок операційної системи з жорстким диском.

Якщо у вас потужний багатоядерний комп’ютер, то гальмувати він у вас може із-за надмірної завантаженості вашого жорсткого диска. Жорсткий диск у свою чергу завантажується завдяки операційній системі.

У підсумку все впирається в оптимізацію операційної системи. Так що якщо ви ніколи не проводили, хоча б базову оптимізацію О. С., настійно рекомендую вам виконати описані нижче дії. Думаю ви і самі будете як ефективно прискорюємо роботу Windows 7 завдяки нескладним радам

1. Очищаємо автозавантаження Windows.

Що таке автозавантаження? Це утиліта, в якій ми можемо вказати, які програми запускати при старті системи, а які ні. Суть даної утиліти, зробити роботу зручніше і мені особисто вона дуже подобається.

Проблема в тому, що користувачі рідко контролюють цей процес і в автозавантаженні знаходиться абсолютно всі програми. Щоб зайти в налаштування утиліти, натисніть Пуск — виконати, набираємо команду «Msconfig»

Далі переходимо на останню вкладку автозазагрузка.

Якщо ви ніколи цього не робили, то у вас на всіх програмах, будуть стоять галочки. А тепер уявіть, яку колосальну навантаження відчуває ваш жорсткий диск, коли намагається запустити таку кількість програм одночасно. До того ж ви напевно не чекаючи закінчення виконання цієї операції, заходьте в браузер або на якийсь диск, папку. Звичайно, при цьому вам доводиться почекати, поки ваш HDD звільниться. Саме про цю взаємозв’язку я і говорив.

Прибираємо з автозапуску все непотрібне. Можете не хвилюватися, це ніяк не вплине на запуск самої системи, більше того, це значно прискорить його. Я рекомендую залишати в автозапуску тільки антивірус. Все інше, ви в принципі увімкніть самі, якщо знадобиться.

Це все що я залишив

Натискаємо застосувати, після виходу з налаштувань, вилізе віконце про необхідність перезавантаження. Тиснемо перезавантаження і після перезавантаження ви помітите, як ваш комп’ютер, буде відгукуватися на ваші дії швидше.

2. Візуальні ефекти.

Я розумію, що комп’ютер у вас досить потужний, але мова йде про взаємодію з HDD, у який упирається вся міць вашого ПК. Тому відключаємо всі віджети, вони зазвичай розташовані збоку, хоча в принципі якщо ви виконали очищення автозапуску, то у Вас їх і так не буде. Також заходимо у властивості системи — вкладка додатково, натискаємо на кнопку швидкодія — параметри, там одразу натикаємося на візуальні ефекти. Все просто, наводимо до такого виду.

В основному, застосовуючи дану схему, в мене тема функціонує нормально і я навіть не помічаю візуальних змін. Зате HDD легше нам від цього теж

3. Відключаємо файл підкачки.

Файл підкачки, це справжній ворог для вашого жорсткого диска. До такого висновку я прийшов з досить логічних міркувань. Адже будь-який комп’ютер, що працює за досить простою схемою. Запускаючи будь-яку програму, вона зчитується з жорсткого диска, потім операції які необхідно виконати записуються в більш швидку (в 10-20 разів) оперативну пам’ять, яка скидає інформацію процесора і назад отримує результат, який ми з Вами спостерігаємо на моніторі. Зате коли оперативна пам’ять завантажена (навіть якщо не на 100%), її функції починає виконувати жорсткий диск. Тобто виходить наш бідний залізний друг, знову потрапляє в неприємну ситуацію. Ви з легкістю відчуєте на собі, як повільно він починає працювати, адже найчастіше це походить від запуску пари десятків програм.

Моя вам порада, при наявності багатоядерного комп’ютера, вимкніть файл підкачки. Якщо не вистачає ПАМ’ЯТІ, то краще докупите, ніж користуватися як оной вашим бідним хардом. Благо оперативка зараз не в такій ціні, як років 5 тому. І навіть на 32 біт системі можна повною мірою скористатися будь-яким об’ємом ОЗУ, аж до 16 Гб. Докладніше про те, як це здійснити, я писав тут. Щоб відключити файл підкачки, заходимо у властивості системи і вибираємо вкладку додатково — параметри швидкодію.

Там знову вибираємо вкладку додатково. І в самому низу ви побачите файл підкачки.

Натискаємо змінити.

Визначаємо параметр, «без файлу підкачки». Натискаємо поставити, потім застосувати, ок. На запит про перезавантаження — натискаємо ок.

Дані операції, я завжди проводжу при першому запуску переустановленої О. С. У мене на це йде не більше 3-х хвилин. Думаю і у вас це багато часу не займе. Зате ви будете з точністю знати що базова оптимізація системи вами була проведена.

Як бачите Windows 7 прискорення роботи це комплекс заходів, які в сукупності можуть дати хороший результат. Операційна система Windows, зовсім не шкодує ваш жорсткий диск. А адже крім швидкодії, одного разу жорсткий диск, може не витримати такого навантаження, а це вже загроза безповоротної втрати Ваших особистих даних.

Так що вирішуйте самі потрібно вам це чи ні. Для себе я вже давно визначився і цілком задоволений результатом. Крім оптимізації Windows є ще 3 чудові статті по оптимізації жорсткого диска, так і всієї системи в цілому. Кому цікаво ось посилання:

4 причини, за якими дефрагментація жорсткого диска обов’язкове

до меню ↑

7 Простих способів прискорити роботу комп’ютера

до меню ↑

Ще 7 способів ефективного прискорення роботи вашого ПК