Міняємо розширення файлу у Windows

Доброго дня дорогі друзі. Файли в Windows зазвичай представлені так: текст.txt, музика.mp3, фільм.avi. В будь-якій операційній системі Windows всі файли мають закінчення яка називається розширенням файлу. Розширення файлу необхідно для коректного розпізнавання програмою вашого файлу. Так наприклад файли всі файли з розширенням *.txt будуть за замовчуванням відкриватися тестовим редактором, а *.mp3 аудіоплеєром.

За умовчанням в Windows XP розширення файлу приховано. Це можна побачити на малюнку нижче.

Назва файлу йде без закінчення. Щоб його побачити, достатньо зайти в провідник (мій комп’ютер) вибираємо зверху сервіс — > властивості папки.

Переходимо у вкладку Вигляд і в самому кінці знаходимо пункт приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів (за умовчанням там стоїть галочка), знімаємо з неї галочку і натискаємо ОК.

Тепер повертаємося до нашого файлу і бачимо як у нього з’явилося закінчення *.txt, це означає що відриватися цей файл текстовим редактором.

Щоб змінити розширення, достатньо натиснути правою кнопкою миші по файлу і натиснути перейменувати. Все тепер можна змінити розширення файлу або зовсім прибрати. Навіщо це потрібно? По перше при стрибку деяких файлів, музики наприклад у мене файли з розширенням *.rar (архів) але з допомогою архіву файли не відкривалися, зате змінивши розширення *.mp3 музика відкривалася програвачем і все було ок.

По-друге, таким чином можна приховувати від сторонніх очей вміст файлів. Наприклад збираєте всі ваші особисті файли і закиньте їх в архів *.rar, потім міняєте розширення вашого архіву на *.avi. Все, тепер більшість користувачів не зможуть переглянути вміст файлу, так як відео програвач який за замовчуванням працює з розширенням файлів *.avi не зможе відкрити розширення *.rar.

Чому змінюючи розширення файлу, файл не відкривається? Вся справа в форматі файлу. Формат — це байтове подання файла за яким програма обробляє нім. Наприклад при обробки відео програвачем у нас запускається фільм. Якщо ми цього файлу міняємо розширення, то він не перестає бути відеофайлом і ви все одно зможете його відкрити програвач, але через розширення за замовчуванням інша програма буде намагатися його обробити. НЕ плутайте поняття формат і розширення, оскільки дуже часто користувачі вважають, що якщо ми змінюємо закінчення файлу (розширення) то його вже не можна буде відкрити. На цьому все, питання та побажання пишіть в коментарях!