Матеріали для меблів своїми руками: вибір продукції

Ігор Геннадійович, Москва задає питання:

З появою другої дитини іграшки перестали поміщатися в маленьку шафку. Хочу зробити в дитячій щось типу стінки з різними зручними секціями, щоб ще й одяг можна було складати. З натурального дерева вийде дорого, та й обробляти мені його ніде. Хотів купити ДСП, але дружина каже, що ці плити містять шкідливі смоли, у дітей може початися алергія. Підкажіть, які матеріали для меблів своїми руками можна використовувати без небезпеки для здоров’я, але не дуже дорогі. Заздалегідь спасибі.

Експерт відповідає:

Перед остаточним вибором матеріалу, необхідно ретельно провести порівняння в ціновій категорії, майбутньої конструкції,, властивостей матеріалу.

Міф про шкідливий вплив ДСП на атмосферу житла існує, однак входять до його складу формальдегідні смоли містяться не тільки в цьому виробі з деревини, але і в самому натуральному дереві. Це клейка речовина використовується і при виготовленні безлічі побутових предметів, так що сусідство з ним мимоволі стає неминучістю. Кількість формальдегіду в деревно-стружкових плитах невелике і сертифікованої продукції надійних виробників не перевищує допустиму норму. З усіх матеріалів для меблів своїми руками ДСП найбільш економічний і зручний у використанні варіант. Ці плити добре переносять експлуатаційні навантаження і навіть в умовах інтенсивного використання відрізняються надійністю і довговічністю.

Більш гігієнічним варіантом для виготовлення меблів для дитячої вважається МДФ. Технологія пресування деревної стружки в цих плитах вимагає значно меншої кількості клею. Це робить листи більш екологічними, а їх несприйнятливість до розмноження шкідливих мікроорганізмів і появи грибка і цвілі говорить про безпечне застосування в умовах житлового приміщення.

Сильною стороною МДФ є міцність, яка дозволяє надавати елементів вигнуту форму. Щільність матеріалу можна порівняти з натуральною деревиною, навіть пристойна товщина деталей не заважає створенню оригінального дизайну меблів з округлими елементами. Хороша опірність вологості дозволяє МДФ не змінювати геометричні параметри, але гладка поверхня легко пошкоджується важкими або гострими предметами.

Пиломатеріали з натуральної деревини вважаються найбільш екологічними для дому. Вони не завжди перевершують за ціною пресовані з тирси листи, у продажу можна знайти хвойні дошки за розумною ціною. Але монтаж меблів з розкроєних за замовленням на будівельній базі заготовок МДФ або ДСП відбувається швидко і досить легко. Робота з дерев’яною дошкою в домашніх умовах вимагає додаткового простору і неминуче призведе до великим утворення деревного пилу.

Остаточний вибір у широкому асортименті матеріалу для самостійного виготовлення предметів меблів залишається за майстром. В цьому питанні повинні бути враховані всі слабкі і сильні сторони продукції, її вартість, простота збірки і подальшого догляду в процесі використання.