Файл hosts — відновлюємо доступ до заблокованих сайтів

Трапляється таке, що ви бажаєте увійти на потрібну вам сторінку, але вас просто не пускає. Це трапляється при переходах на офіційні сайти пошукових систем, антивірусів, різноманітних поштових сервісів, ну і так далі. При переході на сайт вам запропоновано заплатити деяку суму, після чого вони обіцяють зняти блокування вашого аккаунта. Але мушу вам сказати – Це не правда! – ніякого блокування з вас не знімуть. Вам не варто платити гроші!

Хакерами був створений дуже хитрий вірус. Ця вирусоподобная програма створює фільтр в ОС Windows на деякі сайти. У кожній операційній системі є файл, який відповідає за блокування сайтів. Файл має назву hosts. Розташований цей файл тут C:WINDOWSsystem32driversetc область: — це область жорсткого диска де встановлена ваша операційна система. Ось для прикладу робочий і справний файл hosts можете завантажити і замінити свій.

Переходимо за цією адресою і шукаємо файл hosts який ви зможете відкрити, використавши стандартний блокнот, і ви побачите запис. Так ось цього запису та вказуються імена доменів, доступ на які вам блокується. Зазвичай блокуються найпоширеніші сервіси пошта, пошукові системи і соціальні мережі. Перша частина містить записи наступне 192.168.1.1 – це IP адреса. Для того щоб позбутися від блокування сайтів далите все в цьому записі після рядка 127.0.0.1 localhost далі закриваємо файл зберігаємо в ньому зміни.

До речі якщо ви бажаєте самостійно заблокувати доступ до якогось сайту, то впишіть туди ім’я домену.

Але можлива й така ситуація, коли файл hosts незайманим і нічого там не записано ( мається на увазі домени) а на сайти все одно доступу немає. В цьому випадку перевірте уважно C:WINDOWSsystem32driversetc можливо в неї є 2 створених файлу hosts. Один має запису стандартного вигляду і знаходиться в повному порядку, а другий має ті самі імена доменів, на які вам доступ заборонений. Файл hosts з фільтрами доменів можна сміливо видалити і користуватися інтернетом.

Якщо все ж вам нічого з вищесказаного не допомогло, то рекомендується скористатися відновленням системи за допомогою мікропрограм AVZ.

Для того щоб запустити відновлення системи скачайте, розпакуйте і запустіть утиліту. Після чого натисніть файл, потім відновлення системи. Тепер перед нашим поглядом відкрилося віконце. Нам потрібно зазначити 13 пункт — це очищення файлу Hosts і натисніть виконати зазначені операції. А коли всі операції з файлом hosts закінчені, перезавантажте комп’ютер. Тепер сміливо відкриваємо ваш улюблений браузер і заходимо на улюблений сайт.

До речі AVZ вміє ще багато чого цікавого робити в разі атаки вашого комп’ютера вірусами. Про те, як очистити комп’ютер від будь-якого вірусу я буду писати в одній з наступних статей, щоб не пропустити, підпишіться на оновлення блогу.

Дана утиліта працює за наступним принципом: знаходить файл Hosts, і видаляє з нього всі значущі рядки, а також додає стандартний рядок «127.0.0.1 localhost».

Ознайомитеся з показанням для використання – це підозри на файл Hosts, який можливо був змінений вірусом або іншою шкідливою програмою.

Стандартні симптоми — це блокування антивірусних оновлень програм. Переглянути і змінити вміст файлика Hosts можна за допомогою вбудованого менеджера Hosts файлів, в AVZ.

Поки все, начебто я все сказав, у самого були такі труднощі, очищення вищевказаного файлу дійсно допомогла. У разі виникнення запитань пишіть в коментарях.