DirectX 11 в подробицях.

Чи знаєте ви, навіщо необхідний DirectX, і за що він відповідає? Якщо ви не програміст, то швидше за все немає. DirectX — це набір API інструкцій, які дозволяють створювати програми під Windows. У своїй більшості DirectXактивно використовується розробниками ігор для ПК.

На даний момент, широко використовуються DirectX 9, 10 і 11 версії, вони доступні в Windows XP, Vista і Windows 7відповідно. Більш широко розкривати тему DirectXне буду, для допитливих, все більш ніж докладно описано тут. Отже до чого це я… до того, що Directхне встановлюється у вашу операційну систему за замовчуванням, тому його необхідно встановити вручну. Якщо цього не зробити, то нещодавно вийшла іграшка, в кращому випадку буде видавати не зрозумілі помилки, в гіршому не запуститься зовсім. Такі випадки здебільшого трапляються за таким сценарієм.

В один момент, ви вирішили, що ваша операційна система моторошно гальмує, вирішили її повторно. Після перевстановлення, ігри перестали запускатися. Щоб запускалися, скачайте та встановіть API по посиланню, в 99% випадків допомагає.

Не секрет, що для отримання найбільш красивою і реалістичної картинки в грі, необхідний DirectX 11. Але щоб отримати повноцінну підтримку цієї версії API, необхідно дотримується деяких умов.

Для початку, давайте розберемося в версіях, відмінності і підтримки їх на комп’ютерах. Відповідності версій Directхдо Операційних систем Microsoft Windows:

Windows XPТІЛЬКИDirectX 9.

Windows VistaТІЛЬКИ DirectX 9 – 10.

Windows 7ТІЛЬКИ DirectX 9 – 10 і 11.

Думаю ви помітили, виділене слово ТІЛЬКИ. Виділив я його для того, щоб розвіяти міф читачів, про існування DirectX 10під Windows XP. Його не існує, як не існує DirectX 11під Windows Vista. Запам’ятайте це як даність. Це специфіка операційних систем, і ще один + на користь переходу з Windows XPна Windows 7. Решта 9 причин може прочитати тут. Повірте Windows 7, класна система і на неї варто перейти. Крім підтримки з боку операційної системи, ще вам необхідна буде як мінімум відеокарта з підтримкою DirectX 11. Це Ви можете побачити в їх характеристиках, але відразу скажу, що підтримка з боку AMD починається з серії HD 5xxx, з боку Nvidia GTX 4xx. Щоб у вас нормально йшли без особливих гальм гри в DirectX 11, зверніть увагу на відеокарти починаючи HD 5850і GTX 460і вище. То що нижче, під DirectX 11 гране особливо годяться. Благо їх зараз вартість в межах 150 у.е, так що думаю проблем з придбанням у вас не виникне.

На цьому здавалося б, все що необхідно для підтримки DirectX 11у вас є, але, на жаль, це так. Вам необхідна гра з підтримкою нового API і оновлений DirectX 11. Не дивуйтеся, якщо тільки 10-я частина ваших ігор буде підтримувати DirectX 11. Тільки ігри, призначені виключно під ПК, будуть підтримувати DirectX 11. Так як більшість ігор роблять для консолей (а вони орієнтовані під DX9), то максимум на що залишається сподіватися це DX10, і то вже добре. Оновлення DirectXзараз виробляється на повному автоматі з офіційного сервера. Тобто все що вам необхідно-це наявність підключення інтернет і спеціального інсталяційного програми. Скачати тут.

Система сама визначити найбільш актуальну і підтримувану версію DirectXдля вашого комп’ютера. Трохи вище, я скинув посилання на останню доступну версію для скачування та локальної установки для Windows XP. Вам у випадку з Windows 7, необхідно буде завантажити цей файл і запустити його. Далі все як я говорив, відбудеться на автоматі. Удачі і грайте тільки хороше