Чистка ноутбука від пилу — продовжуємо термін служби комп’ютера

Зміст

  • Чистка ноутбука від пилу — розбираємо ноутбук
  • Заміна термопасти в ноутбуці
  • Вибираємо хороший кулер для ноутбука

Вітаю всіх читачів. Будь-яка техніка потребує догляду. Тим більше якщо мова йде про ноутбуці.

Коли в ноутбуці скупчується велика кількість пилу, його система охолодження працює менш ефективно і гаряче повітря циркулює по всьому ноутбука нагріває його комплектуючі до межі.

З цієї причини, через 2-3 роки ноутбук може просто вимикається після години роботи і працювати не стабільно. Якщо не виконувати чистку ноутбука від пилу, то швидше за все вам доведеться звернутися в сервісний центр для заміни відеокарти ноутбука або інших дорогих деталей. Одним словом наслідки перегріву можуть сильно вдарити по кишені.

Чистка ноутбука від пилу — розбираємо ноутбук

Перед початком необхідно розібрати ноутбук. Зняти кришку ноутбука можна за допомогою простої викрутки.

Головне не забувайте про утримують засувках, якими зараз комплектуються практично всі ноутбуки. Після того, як кришка буде успішно знята беремося за охолодження ноутбука. Радіатори з кулерами закріплені на самих гарячих ділянках ноутбука, над процесором і відеокартою. Чим потужніший процесор і відеокарта, тим більше гарячого повітря доведеться обробляти вашим кулерам. Про вибір і заміні них ми поговоримо трохи пізніше. Зараз просто відкручуємо болти і знімаємо радіатор. Якщо ноутбука вже не перший рік а ви розбираєте його вперше, то пилу буде досить багато.

Попутно знімаємо кулер і ретельно чистимо його. Чищення ноутбука від пилу рекомендую робити спеціальною щіточкою і серветками.

До речі перша ознака того, що ноутбук має потребу в чищенні. Це підвищений шум кулерів при роботі. Щоб кулер перестав сильно шуміти, бажано змастити його спеціальним маслом. Можна автомобільним.

Знявши радіатори, ретельно чистимо їх від будь-яких проявів пилу.

до меню ↑

Заміна термопасти в ноутбуці

Після чищення системи охолодження ноутбука, бажано оновити термопасту на чіпах відеокарти і процесора. Термопаста дозволяє посилити передачу температури від чіпа на радіатор, після чого кулер охолоджує його. Заміна термопасти в ноутбуці не викличе у вас ускладнень, навіть якщо ви робите це вперше. Для початку зніміть залишки засохлої термопасти з чіпів ноутбука. Це можна зробити це за допомогою сухої ганчірки. Ні в якому разі не вологою!

Потім наносимо рівномірний шар по всій поверхні чіпа. Тепер можна повернути охолодження назад.
до меню ↑

Вибираємо хороший кулер для ноутбука

Бувають випадки, коли після чищення кулер все одно працює не в повну силу. Майте на увазі, що низька якість роботи кулера сприяє високому нагріванню комплектуючих ноутбука. В результаті вони швидше зношуються. Щоб уникнути поломок, краще замінити кулер на новий.

Основні рекомендація при покупці кулера:

  • Підшипниковий потужністю 2-3 тис обертів
  • Рівень шуму повинен бути мінімальним, менше 35 dBА при повному навантаженні.
  • Зручний регулятор швидкості

При заміні всієї системи охолодження, рекомендую придивитися до моделей які комплектуються мідним радіатором. Дотримуючись вищенаведених порад ви купите хороший ефективний кулер, який прослужить вам не один рік. Після чищення ноутбука від пилу, збираємо все назад.

Якщо ваш ноутбук довго завантажується або показує низьку продуктивність у роботі, почитайте статтю про прискорення роботи Windows і всього через пару хвилин, ви зможете відчути приріст продуктивності.

Робіть таку чистку ноутбука хоча б раз в рік і перегрів вам не загрожує. Удачі вам!